Piątek, 29 Maja 2020

Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

KARI

0

A
A
A
15 listopada Kari powraca do Krakowa (Klub Alchemia) z nowym projektem koncertowym!

W ostatnim roku czas jakby stanął w miejscu. To poczucie zawieszenia, początkowo bardzo niewygodne i frustrujące, z czasem przybrało kształt nieskończonej przestrzeni, w której nieoczekiwanie zaczęłam odnajdywać spokój. Zaczęłam uczyć się zaglądać w głąb siebie i mówić "nie" wobec sytuacji, które zabierają mi moją wolność, a co za tym idzie - również zdrowie mentalne. Postanowiłam odbudować moją przestrzeń, w zrozumieniu i akceptacji, że "nic nie muszę". Po wykreśleniu wszystkich deadline’ów z kalendarza, odkryłam nową dla mnie rzeczywistość, gdzie jedyne na czym miałam się skupić to przyzwolenie sobie na to, żeby po prostu "być"; być obecna, tu i teraz. I to był właśnie początek mojego doświadczenia “ukiyo” - wróciła, zagubiona gdzieś w odmętach zabiegania i przemijającego świata, radość tworzenia. To właśnie wtedy, w nieplanowany sposób, narodziła się idea stworzenia projektu koncertowego, z którym odwiedzę Polskę w listopadzie. Projekt początkowo był tylko i wyłącznie moje terapeutyczną formą powrotu do muzyki, ale z czasem utwory zaczęły przybierać konkretne kształty. Moje szkice i pomysły stały się wyraźnym muzycznym konceptem, który postanowiłam zgłębić i docelowo się nim podzielić. “Ukiyo” czyli “przemijający świat", od którego podczas tych koncertów będziemy się wspólnie oddzielać. (KARI)

Chciałabym, żeby te koncerty były czymś w rodzaju wykroczenia poza ramy czasu; pretekstem do kontemplacji i spojrzenia wewnątrz.
Wspólnie z Alex Carrie (producentem brytyjskiej formacji Krrum https://urlzs.com/F5Y4r) oraz wiolonczelistką Rose Gallaway, Kari zabierze nas w świat UKIYO. Wydarzenie zapowiada się jako bardzo intymny wieczór, podczas którego usłyszymy piosenki z poprzednich płyt w nowych, akustycznych aranżacjach, ale także nowe kompozycje, nad którymi artystka pracowała w ostatnich miesiącach. Nadchodzące listopadowe koncerty będą jedyną okazją, żeby je usłyszeć.

KARI to polska wokalistka, kompozytorka i producentka. Od 2013 r. mieszka w Wielkiej Brytanii. Ma na koncie trzy płyty – „Daddy Says I’m Special” (2011), „Wounds And Bruises” (2013) oraz „I Am Fine” (2017). Nominowana do Fryderyka w kategorii „Debiut Roku”, laureatka nagrody głównej magazynu HIRO i nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Songwriterów. W styczniu tego roku ukazal sie jej nowy singiel "Time", ktory zapowiada kolejny, czwarty studyjny album artystki

KARI
15 LISTOPADA
ALCHEMIA
fb: https://www.facebook.com/events/2378399752433292/