Środa, 26 Lutego 2020

Imieniny: Miroslawa, Aleksandra

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

ALGIERS | Something Must Break

0

A
A
A
Jesienną edycję muzycznego projektu "Something Must Break" otworzy koncert znakomitego amerykańskiego zespołu ALGIERS. Zespół wystąpi na scenie MOS 24 września.

Algiers proponuje nie tylko ambitną muzykę oscylującą na pograniczu industrialnej elektroniki, post-punku, rocka, gospel i soulu, ale również pełne treści i bardzo aktualne teksty. To zespół, który stanowi muzyczną odpowiedź na wymagania mrocznej epoki. Odpowiedź, która nie tylko grozi pięścią, ale też jej używa. Lokalnie zakorzeniony, lecz działający na całym świecie — od Londynu przez Atlantę po Nowy Jork –— Algiers odmawia potulnego siedzenia bezczynnie w czasie, gdy większość artystów zajmujących się sztuką współczesną wydaje się być bardzo zadowolona perspektywą przeczekania rewolucji. Na swojej ostatniej płycie “The Underside Of Power” grupa wykazuje zdecydowane poczucie obowiązku i konieczność stawiania oporu względem wrogiej polityki i wszechobecnej rasowej oraz instytucjonalnej przemocy. Wspólnie, tworząc muzykę, inspirują do walki z potencjalnie okaleczającymi falami frustracji i rozpaczy, oraz do wydania z siebie rozpaczliwego krzyku, wezwania do działania w rytm eklektycznego, pozytywnie elektronicznego bitu.

Gdyby powyższe informacje pozostawiały niedosyt, mamy dobrą wiadomość - ten „dystopijno-soulowy“ (jak sami lubią się określać) zespół udało się złapać Ani Prokop w 2018 roku, podczas festiwalu Colours Of Ostrava. Efektów tego spotkania możecie wysłuchać tu: http://off.radiokrakow.pl/podcasty/algiers-colours-of-ostrava-2018/

ALGIERS | Something Must Break
24 września, godz 20:00
Małopolski Ogród Sztuki
event na fb:
https://www.facebook.com/events/840332289675093/