Poniedziałek, 6 Lipca 2020

Imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Immortal Onion "XD [Experience Design]"

0

A
A
A
Jako laureaci Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk oraz VI edycji programu „Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca wydali w 2017 roku pierwszą płytę „Ocelot of Salvation” we współpracy z wydawnictwem Requiem Records. W ciągu dwóch lat wystąpili z debiutanckim materiałem w sumie w 11 państwach, grając zarówno samodzielne koncerty jak i na międzynarodowych festiwalach. W 2019 roku zespół wydał własnym nakładem album live z koncertu w Sopocie. A na początku tego roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią U Know Me Records, co zaowocuje wydaniem w marcu ich drugiej studyjnej płyty ,,XD [Experience Design]”. 
 
Inspiracją dla powstania Immortal Onion byli artyści tacy jak: Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara, Tigran Hamasyan, czy Tosin Abasi. Od początku ideą przewodnią zespołu było łączenie często bardzo odmiennych gatunków takich jak: jazz, minimal music, fusion, czy progresywny metal. Mimo takiej rozbieżności stylistyk, w których się obracają, zespół stworzył własny rozpoznawalny język. 
 
Album “XD [Experience Design]” to wynik połączenia charakterystycznych dla Immortal Onion energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów, minimalistycznych motywów i lirycznych fraz, wzbogacone o brzmienie syntezatorów i nawiązania do szeroko pojętej muzyki elektronicznej. 

Tracklist:

A1. Eye Tracking 04:43 
A2. Triggers 05:47
A3. Omnichannel Journeys Pt. I 05:09
A4. Significance 02:26

B1. Omnichannel Journeys Pt. II 01:40
B2. Interaction 06:25
B3. Intensity 07:16
B4. IA (Information Architecture) 06:28