Wtorek, 11 Maja 2021

Imieniny: Igi, Miry, Wladyslawy

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Czym jest Off Radio Kraków?

0

A
A
A
Off Radio Kraków - nowy program Radia Kraków. Kultura, muzyka, nowe miejsca, świeże spojrzenie - to, co u innych jest w offie, u nas jest głównym nurtem. Możecie nas słuchać przy pomocy cyfrowych odbiorników i w internecie.

Off Radio Kraków mogło powstać dzięki wprowadzeniu nowoczesnej technologii emisji radiowej DAB+, która pozwala na rozszerzenie obecnej oferty tematycznej na radiowym rynku. Ponieważ możliwości starego FM-u już się wyczerpały, od 2013 roku w Polsce rozpoczął się proces cyfryzacji radia. Początkowo zasięg cyfrowy objął Warszawę i Katowice. W 2014 roku objął kolejne miasta, w tym także Kraków.

To właśnie dzięki technologii DAB+ mogliśmy stworzyć zupełnie nową, unikatową ofertę muzyczną: Off Radio Kraków. Muzyka z winyli z lat 60. odbija się nowym echem, a syntezatory zmaltretowane są elektroniką. Dźwięki grane w Off Radiu Kraków nie pasują do żadnego z dotychczasowych schematów. Oferta Off Radia Kraków adresowana jest do słuchaczy, którzy nie idą utartymi ścieżkami, którzy są poza głównym nurtem. Performatywna publiczność Krakowa nareszcie ma swój nowy, tematyczny cyfrowy kanał.

Tym, co zdecydowanie wyróżnia Off Radio Kraków spośród wszystkich innych radiostacji w Małopolsce, jest także słowo. Dziennikarze Offa rekomendują to, co nietuzinkowe, ciekawe, wyjątkowe, deficytowe, jednym słowem off.

Co równie ważne, Off Radio Kraków tworzą intrygujące osobowości. Więcej o audycjach w Off Radiu Kraków.

Poranki z Off Radiem Kraków, w których pojawiają się rekomendacje kulturalne, zdrowy styl życia, akcje społeczne, prowadzą Piotr Ćwik, Aneta Hudzik i Jakub Śliwiński. Redakcją Off Radia Kraków kierują Paulina Bisztyga (redaktor naczelna), Aneta Hudzik (promocja) i Wojtek Barczyński, który odpowiada za offową muzykę. To, co łączy ich wszystkich, to fascynacja dźwiękiem i radiem. I wielki entuzjazm.